Sorbet truskawkowy

Domowy sorbet truskawkowy
Sorbet truskawkowy

Lody sorbetowe to wspaniały pomysł na letni deser. Można je przygotować z owoców sezonowych- truskawek, malin lub cytrusów. Domowy sorbet truskawkowy idealnie sprawdzi się w ciepłe majowe i czerwcowe dni. Sorbet z truskawek pokochają także wasze dzieci. Lubię sorbet z dodatkiem mleka, które daje gładki, aksamitny smak, ale dodatek ten nie jest konieczny. Sorbetowe lody truskawkowe mają niewiele kalorii i wspaniale orzeźwiają. Oto przepis na sorbet truskawkowy.

Składniki potrzebne na sorbet truskawkowy

  • ok. 40 dag świeżych truskawek
  • 10 ml mleka skondensowanego (bez cukru)
  • 6 łyżek cukru
  • odrobina ekstraktu waniliowego

Jak zrobić sorbet truskawkowy?

Truskawki myjemy, oczyszczamy z szypułek i dokładnie osuszamy. Następnie blendujemy owoce na gładką masę. Mleko delikatnie podgrzewamy, dodajemy cukier i ekstrakt waniliowy. Sorbet można przygotować także z dodatkiem zwykłego mleka, wówczas trzeba gotować je ok. 5  minut, aby odparowała woda. 

Mleko studzimy i wlewamy do musu truskawkowego. Wszystko jeszcze raz  blendujemy i przelewamy do plastikowego pojemnika, w którym sorbet truskawkowy będzie się zamrażał. Teraz sorbet umieszczamy w zamrażalniku i czekamy....

Truskawkowe lody sorbetowe muszą zamarzać co najmniej 6 godzin. Co godzinę warto zmiksować lub przynajmniej energicznie przemieszać sorbet, aby nie dopuścić do powstanie dużych kryształów lodu.

W tym przepisie mleko można zastąpić wodą i dodać ulubiony likier lub na przykład słodkie wino - w wersji dla dorosłych. Możliwości są naprawdę ogromne ;)


Komentarze