Domowe masło ze śmietanki kremówki

Domowe masło ze śmietanki kremówki

Nie jesteśmy skazani na masło ze sklepu - z różnymi dodatkami, ulepszaczami i wzmacniaczami smaku oraz koloru. Pyszne masło może zrobić sobie w domu - wystarczy 15 minut i mamy maselniczkę pełną pysznego, kremowego masełka!

Aby przygotować domowe masło potrzebujemy ok. 300 ml śmietanki kremówki (minimum 30% tłuszczu), słoik o pojemności 0,5 litra i 15 minut wolnego czasu.

Śmietankę, najlepiej ekologiczną lub od zaprzyjaźnionej gospodyni, wyjmujemy z lodówki ok. 30 minut przed robieniem masła - zimna śmietana łatwiej się ubija na piankę, ale nie na masło! Lekko ogrzaną śmietanę wlewamy do słoika, dokładnie zakecamy i energicznie potrząsamy słoikiem ok. 15 minut. Po tym czasie tłuszcz zawarty w śmietanie zbije się w ładną kulę masła, a obok wytworzy się naturalna maślanka.  Maślankę odlewamy a do słoika z naszym masłem wlewamy lodowatą wodę i płuczemy masło. Wodę zmieniamy aż będzie prawie czysta, Kulę masła przekładamy do maselniczki i do lodówki! Masło jest pyszne i momentalnie znika! 0 komentarze

Czekam na Twoją opinię